Strona Główna Aktualności
kategoria_Aktualnosci
Wycieczka do Chorwacji 14-20.09.2013 r. Drukuj Email

Chorwacja

Wielkimi krokami zbliża się termin wyjazdu Naszych Seniorów na Dalmację. Sądzę, że będzie to dla naszych klubowiczów wielkie przeżycie, na pewno nie zabraknie wspomnień i pieśni. Zabierzemy ze sobą pogodę, uśmiech i dobry humor…  Odkryjemy Chorwację. Mamy jeszcze wolne miejsca, chętnych zapraszamy do wspólnego wojażowania, a oto program wycieczki :

 Słoneczna Chorwacja

1 dzień

Wyjazd z Rymania (spod urzędu) o godz. 4.00; całodzienny przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech – Brno (lub jego okolice).

2 dzień

Śniadanie, całodzienny przejazd na Kasztelańską Riwierę (Chorwacja) na obiadokolację i nocleg

Więcej…
 
Olimpiada „Aktywny Staruszek – Aktywny Maluszek” - 07.06.2013 r. Drukuj Email

Olimpiada tytulowe 500Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W hali sportowej w Rymaniu odbyła się prawdziwa olimpiada! Została ona zorganizowana przez Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino oraz przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu pod nazwą: „Aktywny Staruszek – Aktywny Maluszek”. Uczestnikami jej były dzieci z najniższych klas wszystkich szkół podstawowych w naszej Gminie oraz seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami”. Wszystko to odbyło się w ramach realizowanego projektu Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych „Znaleźć wiosnę w jesieni życia”.

Więcej…
 
Zajęcia Klubu Seniora - kwiecień 2013 Drukuj Email

img 2778 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami” działającego przy GOPS w Rymaniu, w kolejnym miesiącu wykazywali wiele aktywności. Tym razem więcej było zajęć w „terenie”, prowadzonych w ramach programu realizowanego we współdziałaniu ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino „Znaleźć wiosnę jesienią życia”.

Nadal Seniorzy uczestniczą w kursie tańca, poznając kolejne tańce, jak choćby ostatnio quick step. Ćwiczenia podczas warsztatów tanecznych, które prowadzone są przez instruktora tańca pana Marcina Wojtkowiaka ze Szkoły Tańca BESTA w Kołobrzegu, dają naszym Seniorom wiele radości, a także możliwości poznania różnorodnych tańców.

Więcej…
 
Seniorzy na basenie i turnieju tańca Drukuj Email

Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

ImageSeniorzy z Gminy Rymań nadal są bardzo aktywni. Nie przeszkadza im trwająca zima i dojazd na zajęcia w warunkach zimowych. Frekwencja wśród uczestników jest zawsze wysoka. Nowością w ostatnim okresie są wyjazdy na basen „Morska Odyseja” w Kołobrzegu. Najpierw w wodzie odbywa się aqa aerobic, który jest przyjemną i bezpieczną formą aktywności fizycznej, przeznaczoną dla każdego. Podczas ćwiczeń odciążony zostaje cały układ kostno - stawowy, a siła wyporu wody sprawia, że odczuwany wysiłek jest dużo mniejszy. Aqua aerobik pozwala poprawić ogólną kondycję, zgubić zbędne kilogramy (spalamy ok. 500 kcal przez 1 godz.) poprawić krążenie, redukować cellulitis itp. Tak więc korzystamy z tych dobrodziejstw ćwiczenia w wodzie, a dzięki prowadzącej, p. Ewelinie, ćwiczenia są łatwe i przyjemne. Później jest możliwość pływania, kąpieli w basenie solankowym, czy też skorzystania z jacuzzi. Naszym Seniorom bardzo się taka forma aktywności fizycznej spodobała.

Więcej…
 
Zajęcia Klubu Seniora - styczeń 2013 Drukuj Email

logotype raster 500px width

SeniorzyMinął kolejny miesiąc zajęć prowadzonych w ramach   Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych realizowanego we współdziałaniu ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino „Znaleźć wiosnę jesienią życia”. Seniorzy uczestniczyli w różnych zajęciach. Na warsztatach tanecznych, które prowadzone są przez instruktora tańca pana Marcina Wojtkowiaka ze Szkoły Tańca BESTA w Kołobrzegu, poznają kolejne kroki tańców towarzyskich można już zaobserwować na parkiecie duże postępy naszych seniorów w tańcu. A Ostatnio sami seniorzy mieli okazję podziwiać, jak Pan Marcin z partnerką panią Justyną pięknie z wielką gracją tańczy. To jeszcze bardziej zmotywowało naszych seniorów do ćwiczeń i kolejnych godzin zajęć na parkiecie.

Więcej…
 
PROJEKT DLA SENIORÓW … Drukuj Email

logotype raster 500px width

ASOS 2013 200x150

 

PROJEKT DLA SENIORÓW …

„ZNALEŹĆ WIOSNĘ W JESIENI ŻYCIA” – taki tytuł nosi projekt skierowany do Seniorów z naszej gminy, który realizowany jest w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Jego realizatorem jest Stowarzyszenie Na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rymaniu. Wszyscy uczestnicy projektu od samego początku bardzo aktywnie uczestniczą we wszystkich zaplanowanych działaniach i bardzo licznie przybywają na kolejne zajęcia, które odbywają się 2, a czasem nawet 3 razy w tygodniu. Zajęcia, które powtarzane były cyklicznie w pierwszych miesiącach realizacji projektu (listopadzie i grudniu 2012 r.) to m.in.: zajęcia psychoedukacyjne, zajęcia kulinarne, zajęcia artystyczne, zajęcia taneczne, zajęcia sportowe – pilates oraz zajęcia z wizażystką.

Więcej…
 
Wigilia u Seniorów 2012 Drukuj Email

logotype raster 500px width

Wigilia Seniorzy 2012Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Tradycyjnie już została zorganizowana, w Klubie Seniora „Pod Aniołami”,  wigilia dla osób najstarszych i samotnych. Na wigilię zostali zaproszeni m.in. Przewodniczący Rady Gminy Mirosław Ekiert, Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki, pani Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju Wsi Gorawino Grażyna Pakos oraz księża z parafii Rymań i Gorawino (niestety, nie mogli być obecni). Nad całością sprawowała pieczę Kierownik GOPS pani Aldona Więcek. Słowo Boże w zastępstwie księży wygłosili: Przewodniczący Klubu Seniorów Leszek Siamburski oraz Włodzimierz Kanderski. Atmosfera była bardzo uroczysta i świąteczna. Następnie odbyło się wspólne łamanie opłatkiem oraz wieczerza wigilijna przygotowana przez Seniorów. Później  wspólnie śpiewano kolędy. Na akordeonie przygrywał K. Ruciński i zrobiło się bardzo nastrojowo.

Więcej…
 
Wycieczka Seniorów w Tatry cz.2 Drukuj Email

logotype raster 500px width

Wycieczka Tatry Seniorzy 2Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Czym byłoby Zakopane bez folkloru góralskiego? To właśnie ten element jest chyba najbardziej charakterystyczny dla tego regionu naszego kraju. Najczęściej stykamy się z mową góralską, często mniej lub bardziej udanie podrabianą przez różnych artystów występujących np. w telewizji. W Tatrach, na Podhalu, jest ona bardzo autentyczna, tam tą gwarą wiele osób posługuje się na co dzień.  Podczas pobytu w Tatrach, w oczy „rzucała” nam się piękna architektura góralska i to nie tylko w odniesieniu do budynków mieszkalnych, ale także użyteczności publicznej i kościołów. Pod koniec XIX wieku powstał tzw. styl zakopiański – styl architektoniczny wprowadzony przez Stanisława Witkiewicza w latach 90. XIX wieku. Witkiewicz dążył do stworzenia podstawy dla nowoczesnej polskiej architektury narodowej na podłożu sztuki Podhala. Styl ten przeniknął również do twórczości kompozytorów i pisarzy. Od pewnego czasu w Zakopanem wiele się zmienia. Powstały również zwykłe bloki mieszkalne, są też takie „perełki”, jak budynek postawiony przy ul. Kościelisko, zbudowany w stylu a la Gaudi.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 11

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja