Strona Główna Aktualności
kategoria_Aktualnosci
Senioriada w Siemyślu - 08.06.2014 Drukuj Email

DSC06402-001 200x150Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W niedzielę, 8 czerwca, w Siemyślu odbyła się I Biesiada Integracyjna Osób Starszych (50 +), z terenu gmin Dygowo, Rymań, Siemyśl, Ustronie Morskie.

Przyjechały Kluby Seniora z w/w gmin, ale były również osoby spoza nich. Na scenie odbywały się zespołów : Dygowianki, Dąbrówka, Klubu Seniora „Pod Aniołami” , Klubu Seniora „Złota Jesień”. Jednak największy aplauz zgromadzonych wzbudził występ Wójta Gminy Dygowo, który wraz z „Dygowiankami”, a w towarzystwie wójtów z Rymania oraz Siemyśla, odśpiewał piosenkę o „Koperku”.

Więcej…
 
Dzień Kobiet w Gorawinie 2014 Drukuj Email

Dzien Kobiet 2014 Gorawino 002 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

 W sobotę 8 marca, w sali wiejskiej w Gorawinie, odbyły się obchody Dnia Kobiet. Zorganizowała je rada sołecka miejscowości przy pomocy pozostałych organizacji działających w Gorawinie. Na spotkanie w sali wiejskiej, zaproszono Panie z całego sołectwa.  Przybyły one bardzo licznie tak, że wszystkie miejsca były zajęte! Stoły uginały się od wspaniałych ciast, nie zabrakło kawy i herbaty, które donosili kelnerzy (strażacy z OSP w strojach galowych). Na uroczystość zaproszono również emerytów z Klubu Seniora „Pod Aniołami” działającego przy GOPS w Rymaniu.

Więcej…
 
Strażacy i policjanci u Seniorów - 28.01.2014 r. Drukuj Email

dsc05019 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Pod koniec stycznia, policjanci z Posterunku Policji w Rymaniu oraz  Ruchu Drogowego z Kołobrzegu oraz strażacy z OSP w Rymaniu wspomagani przez mł. bryg. inż. Kazimierz Rzeszotka z KPPSP w Kołobrzegu, spotkali się w sali gimnastycznej ZSP w Rymaniu, gdzie przeprowadzili spotkanie z członkami z Klubu Seniora „ Pod Aniołami”.

Najpierw wystąpił  mł. bryg. inż. Kazimierz Rzeszotek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Mówił on o działaniach strażaków w przypadku różnych zagrożeń. Zwrócił też uwagę na zagrożenia jakie czyhają na ludzi starszych wiekiem. Efektem tego spotkania będzie pobyt Seniorów w budynku KP PSP w Kołobrzegu i zapoznanie się z działalnością zawodowych strażaków.

Więcej…
 
Alkogogle Drukuj Email

policjant

Alkogogle - uświadomienie Seniorom jak działa alkohol !

 

Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie na Hali Sportowej w Rymaniu

28.01.2014r. godz. 16 00

28.01.20014 roku o godz.16,00 na Hali Sportowej w Rymaniu odbędą się zajęcia seniorów z wykorzystaniem alkogogli, które będą użyte przez policjantów do działań profilaktycznych z młodzieżą i nie tylko!!!

W spotkaniu udział wezmą Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu i policjanci z Rymania. Strażacy Komendy Powiatowej PSP w Kołobrzegu i strażacy OSP w Rymaniu.

Alkogogle będą służyły do demonstracji  jak działają inaczej nasze zmysły po wypiciu alkoholu. Wykorzystane zostaną one  podczas spotkania profilaktycznego z Seniorami.
Celem spotkania  będzie uświadamianie Seniorom i nie tylko… , poprzez ćwiczenia fizyczne z użyciem alkogogli , jakie zagrożenia niesie za sobą spożywanie alkoholu.
Uczestnicy zajęć będą mieli okazję wypróbować alko gogle, wezmą udział w ćwiczeniach. Oprócz powyższych zajęć zostaną omówione na spotkaniu tematy:

  • Czad-cichy zabójca,
  • Nie bądź naiwny, nie daj się oszukać,
  • Zajęcia z samoobrony.

Zapraszamy wszystkich nie tylko seniorów , wstęp wolny. Prosimy zabrać ze sobą zmienne obuwie!!!

Kierownik GOPS
Aldona Więcek

 
Wigilia u Seniorów 2013 Drukuj Email

Wigilia2013 DSC04506 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

"Wigilia u Seniorów w Rymaniu"

W Rymaniu, w siedzibie Klubu Seniora „Pod Aniołami”, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczestniczyła w nim liczna grupa Seniorów oraz zaproszeni goście, wśród których była m.in.  wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego  – Anna Mieczkowska.

Najpierw odbyła się wspólna modlitwa z proboszczem rymańskiej parafii, księdzem Krzysztofem Kempą, później życzenia przekazane Seniorom od zaproszonych gości i wspólne łamanie się opłatkiem. Na stołach królowały potrawy wigilijne przygotowane wcześniej przez członków Klubu Seniora. Nie zabrakło tradycyjnego barszczu, uszek, pierogów, czy też ryby. Podziękowania należą się w tym miejscu również paniom z GOPSU: Ewie, Agnieszce i Kasi, które pomagały w przygotowaniu uroczystości.

Więcej…
 
Kurs pierwszej pomocy w Klubie Seniora 2013 Drukuj Email

kurs pierwszej pomocy 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Duża grupa członków Klubu Seniora „Pod Aniołami”, w ramach cotygodniowych zajęć, została przeszkolona w udzielaniu pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Jak ważne jest takie szkolenie w odniesieniu właśnie do osób w podeszłym wieku, nie trzeba przekonywać.

Szkolenie odbyło się w siedzibie Klubu Seniora w Rymaniu, a prowadził je w sposób bardzo ciekawy i przystępny p. Szymon Kozłowski, członek Polskiej Grupy Ratownictwa Medycznego.

Najpierw odbyła się cześć teoretyczna, a później wszyscy uczestnicy szkolenia ćwiczyli praktycznie. Seniorzy dowiedzieli się jak postępować w stosunku do osoby nieprzytomnej. Najpierw oceniano samo zdarzenie, określano czy osoba poszkodowana jest nieprzytomna, udrażniano drogi oddechowe i oceniano oddech  poszkodowanego. Dopiero wtedy uczono się w jaki sposób i skąd wzywać pomoc. Następnie Seniorzy wykonywali resuscytację krążeniowo-oddechową, która pozwala utrzymać funkcje życiowe osoby poszkodowanej, głównie przez prowadzenie uciśnięć klatki piersiowej oraz prowadzenie oddechów ratowniczych dostarczających powietrze do płuc.

Więcej…
 
Bal Seniora 2013 - podsumowanie Drukuj Email

Bal Seniora 2013 200x150 Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Bal 2013 w Klubie Seniora „Pod Aniołami”

Klub Seniora „Pod Aniołami”  działający przy GOPS w Rymaniu uroczyście obchodził swoje 5-lecie. Podsumowanie jego działalności, od chwili powstania w 2008 roku, odbyło się podczas dorocznego Balu Seniora. Na bal zaproszono współpracujące Kluby z sąsiednich gmin: z Siemyśla przyjechała - „Złota Jesień”, z Gościna – „Złoty Wiek" i ze Sławoborza - Stowarzyszenie Emerytów – „Optymiści". Wśród gości zaproszonych, na balu byli obecni: poseł Marek Hok, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego  – Anna Mieczkowska, Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, wójtowie z gmin sąsiednich  Marek Dołkowski (Siemyśl) i Marcin Książek (Sławoborze). Gminę Rymań reprezentował Przewodniczący Rady  Mirosław Ekiert oraz Wójt Gminy Mirosław Terlecki, a także obecni byli radni Rady Gminy, sołtysi i pracownicy Urzędu Gminy.

Więcej…
 
Pierwsze zajęcia z Seniorami Drukuj Email

aniol 1 lewy

Drodzy Seniorzy czas zacząć zajęcia w Klubie Seniora „Pod Aniołami”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów na pierwsze zajęcia, które odbędą się 13.08.2013r. o godzinie 15:00 w Klubie Seniora „Pod Aniołami” ul. Sportowa 1.

Koniec wakacji :)

Kierownik GOPS
Aldona Więcek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 11

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja