Strona Główna Aktualności Bal Seniora 2016 - podsumowanie
Bal Seniora 2016 - podsumowanie Drukuj Email

Bal Seniora 2016 033
Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

Na tegoroczny Bal Seniorów, organizowany przez Klub Seniora „Pod Aniołami” działający przy GOPS w Gminie Rymań, oczekiwano z wielką niecierpliwością. Wcześniejsze doniesienia zapowiadały bal o charakterze greckim, a seniorzy mieli zatańczyć Zorbę.

Na bal do pięknej sali w rymańskim Pałacu, przyjechały zaproszone kluby seniorów z Gościna, Sławoborza, Siemyśla oraz delegacje z klubów z Dygowa oraz gminy Kołobrzeg. Dopisali zaproszeni goście, wśród których był m.in. Starosta Kołobrzeski Tomasz Tamborski, wójtowie z gmin Siemyśl, Sławoborze i Rymania, Przewodniczący Rady Gminy, radni , Sołtysowie i wielu innych.  Na balu obecna też była spora grupa seniorów z gminy Rymań, którzy nie należą do Klubu Seniora – może kiedyś do nas dołączą?

Sala była pięknie wystrojona. Gości witali Zeus ( Leszek Siamburski) i Dionizos ( Janek Milczanowski). Przy wejściu stały dwie ogromne, greckie kolumny, był jadłospis z potrawami greckimi, a całość wystroju podkreślały wyświetlane na jednej ze ścian ogromne zdjęcia z widokami z Grecji. Bal otworzyła p. Aldona Więcek Kierownik GOPS w Rymaniu (główna pomysłodawczyni  Balu Greckiego) z Wójtem Gminy Rymań Mirosławem Terleckim.

Najpierw wystąpili seniorzy z Rymania pokazem tańca Zorba. Występ wypadł wspaniale, a tańczący seniorzy otrzymali burzę braw. Należy zaznaczyć, że stroje greckie wyglądały bardzo efektownie. Kolejnym greckim akcentem artystycznym był występ p. Melanii Kroplewskiej z Gorawina, która śpiewała znaną piosenkę pt. „Greckie wino”, za którą otrzymała ogromne brawa i nie obyło się bez bisu.

Stoły uginały się od potraw, w tym wiele było z rodowodem greckim. Rymańscy seniorzy przygotowywali je osobiście pod znakomitym okiem p. Ewy Wiaderek, której należą się największe podziękowania.

Nie zabrakło konkursu o tematyce greckiej, w którym seniorzy musieli wykazać się znajomością greckich bogów. Wygrała ekipa z Rymania, a nagrodę odbierała p. Jola Dach z p. Wilkiem Radoniem.

Natomiast konkurs na Króla i Królową Balu wygrali: p. Irena Jusiak  oraz Stanisław Telej z Gorawina. Zabawa przy muzyce didżeja Łukasza trwała do północy, a wszyscy jej uczestnicy byli w szampańskich nastrojach.

Ogromne podziękowania należą się również  p. dyrektor Pałacu w Rymaniu za udostępnienie sali seniorom oraz wszystkim pracownikom z GOPS w Rymaniu i osobom pomagającym, którzy włożyli wiele pracy w organizację balu oraz później w obsługę gości.

Teraz wszyscy czekają, jaki seniorzy wymyślą  motyw przewodni balu w następnym  roku.

 

Zdj. Tadeusz Dach

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja