Strona Główna Aktualności "W drodze do naszego Betlejem" - Wigilia 2015
"W drodze do naszego Betlejem" - Wigilia 2015 Drukuj Email

DSC04023 250px

,, W drodze do naszego Betlejem"
 

W Rymaniu, w  Sali Wiejskiej, odbył się,, Wieczór Wigilijny”, na który zostały zaproszone osoby starsze oraz samotne z całej Gminy Rymań. Wieczór wigilijny zorganizował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  przy współpracy z działającym przy GOPS Klubem Seniora,, Pod Aniołami” w Rymaniu.  Na nasze  spotkanie przybyli również zaproszeni goście. Cieszy fakt, że Sala Wiejska zapełniła się i na naszym spotkaniu było około 130 uczestników. Wszyscy oczekiwali na jasełka. Później była już modlitwa odmówiona przez księży proboszczów z parafii Rymań i Gorawino, a następnie łamano się opłatkiem , składano sobie życzenia,  wspólnie śpiewano kolędy i spożywano przygotowane potrawy wigilijne. I chyba największym uznaniem cieszyło się nasze przedstawienie,, Tryptyk rymański”.

A wszystko zaczęło się w ubiegłym roku, wtedy to  narodził się pomysł przygotowania przedstawienia, które w krótkim czasie przeprowadziłoby naszych gości widzów przez historię Bożego Narodzenia oraz pomogłoby zrozumieć sens Świat Bożego Narodzenia. Każdego roku staram się angażować seniorów, współpracowników, przyjaciół, znajomych i ludzi dobrej woli do tego naszego wspólnego przedsięwzięcia. Nie inaczej było i tym razem. Okazja do zrobienia czegoś nowego, przygotowania jasełek. To kolejne wyzwanie, nie wszyscy, jednak seniorzy ochoczo przystąpili do mojej propozycji, niektórzy wycofali się w zagraniu zaproponowanych ról, bo to czasu nie mają lub nie czują się na siłach, rozumiem ich obawy, na szczęście, nie wszyscy tak myśleli i znaleźli się odważni i z wielką determinacją i zaangażowaniem przystąpili do pracy. To z nich jestem bardzo dumna, bo zdawałam sobie sprawę, że nie było to łatwe przedsięwzięcie, zapamiętanie roli, przełamanie tremy i walka ze stresem. Ufałam jednak, że damy radę, przecież drzemie w nich samych ogromny potencjał i talent artystyczny. Dziękuję im za to, że mi zaufali, że się nie poddali, że wytrwali do końca. Dziękuję Wam Drodzy Seniorzy za prace zarówno na scenie, jak i w kuchni, przy przygotowywaniu potraw wigilijnych, jak również wypiekach ciast. Dziękuję moim współpracownikom,  którzy zaangażowali się również ochoczo w pracę przy  wystroju stołów i sali oraz obsłudze wigilii, dziękuję Ewie, której pomysły kulinarne i ogromny wysiłek przy przygotowaniu tych wspaniałych potraw dał wiele rozkoszy niejednemu podniebieniu. Dziękuję  pracownikom socjalnym, którzy oprócz obsługi gości zaangażowali się w rozwiezieniu potraw wigilijnych dla osób starszych samotnych,  a nieczujących się na siłach, by być w ten wieczór razem z nami. Dziękuję znajomym  Renatom i Dominikowi, którzy zaangażowali się w to nasze dzieło i  wspierają naszą pracę angażując swój wolny czas na rzecz innych ludzi. Dziękuję  ludziom dobrej woli, którzy nam pomagali i ofiarowali choinki, które otrzymaliśmy od Pana Pawła, siano i słomę do żłóbka od Pana Henia, stojaki na choinki od Pana Antoniego, stojaki zrobione specjalnie na nasze obrazy przez  Pana  Darka. Duży wkład w naszą scenografię  włożyła Pani Henryka z młodzieżą z Gimnazjum, malując płótna zgodnie  z naszym pomysłem na scenografię. Dziękuje Pani Bogusi, która na moja prośbę namalowała zwierzęta do żłóbka, które ożywiły nasz żłóbek i dały wesoły charakter  naszej scenografii. Dziękuję za pomoc Panu Wójtowi i pracownikom Urzędu Gminy za pomoc i transport. Nasza wspólna praca dla innych dała wiele radości i budzi nadzieje zwłaszcza w ludziach  starszych  i samotnych. A moi seniorzy po raz kolejny pokazali, że jest w nich spory potencjał dobra, którym chcą się dzielić z innymi ;))

 

Wszystkim dziękuję i życzę  Radosnych Świąt

Aldona Więcek

Zdj: T. Dach, S. Ciechanowicz

Wstecz

 

 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja