Strona Główna - VI edycja projektu „Jesteśmy aktywni” 2013 Kategoria_Jestesmy Aktywni 2013 Jesteśmy Aktywni VI (2013) - wycieczka na Kaszuby 21-22.09.2013 r
Jesteśmy Aktywni VI (2013) - wycieczka na Kaszuby 21-22.09.2013 r Drukuj Email

Logotyp zdjcie dobre kolor 500x80 kopia

Aktywni na Kaszubach 2013AKTYWNI NA KASZUBACH

               21 i 22 września 2013 r. uczestnicy VI edycji projektu systemowego „Jesteśmy aktywni” wzięli udział w wyjeździe integracyjno – poznawczym w kierunku Kaszub. Wyjazd ten był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i miał na celu zwiększenie integracji grupy, poznanie krajobrazów i miejsc ciekawych pod względem turystycznym, kultury oraz kuchni kaszubskiej oraz pokazanie uczestnikom jednej z ciekawszych form spędzania czasu wolnego.

Nasza podróż rozpoczęła się w Rymaniu, skąd wyjechaliśmy autokarem wcześnie rano. Pierwszym przystankiem był Słupsk, gdzie czekało na uczestników pyszne śniadanie, następnie przejechaliśmy do Sierakowic, gdzie zwiedzaliśmy ołtarz papieski. Kolejnym punktem programu był Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie, gdzie mogliśmy podziwiać najważniejsze budowle z Polski, świata i samych Kaszub wykonane w skali 1:25, jak również mogliśmy odwiedzić gabinet śmiechu i strachu oraz piękną bajkową krainę. Po obiedzie tego dnia udaliśmy się do Chmielna, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Ceramiki – Garncarstwo rodziny Neclów. Podczas krótkiej prelekcji na temat garncarstwa Pan Karol Necel opowiedział i pokazał uczestnikom w jaki sposób powstają ich wyroby i jakie są kolejne etapy produkcji. Wśród uczestników wyjazdu znalazł się Pan Dariusz, który spróbował swoich sił przy kole garncarskim i wykonał z gliny małą miseczkę, która mogłaby spełniać rolę popielniczki. Z Chmielna przejechaliśmy do Kartuz, gdzie zwiedzaliśmy tajemniczy kościół Kartuzów – kościół, którego dach przypomina swym kształtem wieko od trumny. Ostatnim punktem tego dnia były Ostrzyce, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w Zajeździe Ostrzyckim na nocleg. Po krótkim wypoczynku uczestnicy wyjazdu zostali przewiezieni wozami drabiniastymi na wyspę zwaną Wodny Świat, gdzie odbyła się uroczysta kaszubska biesiada grillowa. Na biesiadę przybyła prawdziwa Kaszubska Kapela, która przygrywała uczestnikom do tańca, prowadziła różne zabawy (nie tylko kaszubskie) i przygrywała namawiając do wspólnego śpiewania. Podczas biesiady panowała bardzo przyjazna atmosfera a na twarzach uczestników widać było uśmiech i zadowolenie.

               Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od Szymbarku, gdzie zwiedzaliśmy Centrum Edukacji i Promocji Regionu (dom Sybiraka, dom trapera kanadyjskiego, dom na głowie itp.). Następnie przejechaliśmy do Będomina, gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Hymnu Narodowego w Dworku Wybickich. Ostatnim punktem programu wyjazdu był Bytów, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć pokrzyżacki zamek. Według opinii uczestników wyjazd był bardzo dobrze zorganizowany przez firmę „Euro-Tours” ze Słupska i dla wielu był okazją do oderwania się od codzienności i odpoczynku w doborowym towarzystwie, humor podczas wyjazdu dopisywał chyba każdemu, więc wyjazd można jak najbardziej uważać za udany!

Agnieszka Bany

 
 

Szukaj

BIP GOPS

Twój Parasol

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja