Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
Anioły we Włoszech… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aldonę Więcek   

Wlochy 2014 041 200px

To czy marzenia się spełniają zależy w dużej mierze od nas. Marzenia Seniorów, jak sami zobaczycie, spełniają się każdego roku. Tym razem Seniorzy z Klubu Seniora,, Pod Aniołami” zwiedzili słoneczną Italię. We włoskich miastach nudzić się nie można. Odkryliśmy kraj tak różnorodny, tak napełniony piękną przyrodą i zabytkami, że chyba każdy kto był we Włoszech przyzna mi racje, że dokładne poznanie tego kraju zajęłoby każdemu z nas całe życie. Seniorzy zaś chcieli odkryć jak najwięcej miejsc, w jak najkrótszym czasie i chyba im się to udało. Oprócz pięknej przyrody, przepięknych miejscowości kraj ten słynie ze znakomitego wina i wybornej kuchni. I tym razem Seniorzy pokochali kuchnię włoską tak mocno, że każdy, jak tylko był czas wolny dokonywał zakupów kulinarnych, poczynając od zakupów przypraw, oliwy, wina, suszonych pomidorów, past i oczywiście makaronów w przeróżnym gatunku i postaci… Nie jeden z klubowiczów tak zakochał się w daniach z makaronu, że prosił o dokładki w czasie spożywanych kolacji.

Więcej…
 
Podsumowanie realizacji projektu systemowego „JESTEŚMY AKTYWNI” w latach 2008-2014 PDF Drukuj Email

Logotyp zdjcie dobre kolor 500x80 kopia

Wyszczególnienia / Partnera Nazwa Partnera: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W RYMANIU
Środki finansowe otrzymane w okresie 2008-2014 z WUP 681 190,53 zł
Ilość uczestników objętych działaniami w projekcie 2008-2014 101 OSÓB, W TYM 85 KOBIET I 16 MĘŻCZYZN
Ilość osób pracujących od 2008 do 2014 w instytucji nad projektem 9, W TYM 5 PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH, 1 KIEROWNIK OŚRODKA, 2 OSOBY PRACUJĄCE PRZY OBSŁUDZE KSIĘGOWEJ, 1 INFORMATYK
Ilość uczestników projektów która podjęła zatrudnienie po ukończeniu udziału w projekcie 43 osoby, które podjęły zatrudnienie w okresie 6 m-cy po zakończeniu projektu (42,57 % osób przeszkolonych) (DANE Z LAT 2008-2013)
Ilość szkoleń jaka została przeprowadzona przez partnerów projektu dla uczestników 2008-2014 oraz wymienić jakie to były szkolenia.

Rok 2008: Szkolenie kucharz – garmażer, Obsługa kas fiskalnych, Warsztaty z Radcą Prawnym, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne

Rok 2009: Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych z elementami rehabilitacji, Warsztaty z Radcą Prawnym, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne

Rok 2010: Ogrodnik terenów zielonych z elementami bukieciarstwa, Pokojowa z elementami języka niemieckiego, Kurs fryzjersko – kosmetyczny ze stylizacją paznokci, ABC Przedsiębiorczości, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne, Warsztaty z Doradcą Rodzinnym,

Rok 2011: Pokojowa z językiem niemieckim, Kurs kucharz – garmażer, Warsztaty poprawy wizerunku osobistego, Warsztaty umiejętności wychowawczych, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne,

Rok 2012: Bukieciarstwo, Kurs konserwator budynków z uprawnieniami elektroenergetycznymi do 1 kV, Szkolenie kompleksowa obsługa przyjęć okolicznościowych, Warsztaty tworzenia biżuterii, Warsztaty poprawy wizerunku osobistego, Warsztaty zarządzania budżetem domowym, Wyjazdowe warsztaty umiejętności wychowawczych, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne

Rok 2013: Obsługa kas fiskalnych z elementami języka niemieckiego, Konserwator budynków z uprawnieniami SEP, kurs Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, kurs Kucharz – Garmażer z elementami obsługi przyjęć okolicznościowych, warsztaty poprawy wizerunku osobistego, warsztaty gospodarowania budżetem domowym, Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty z doradcą zawodowym, warsztaty psychologiczne,
Rok 2014: Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i elementami języka niemieckiego, Magazynier z obsługą wózków jezdniowych z napędem silnikowym, Kurs pierwszej pomocy pediatrycznej dla rodziców, weekendowy kurs kulinarny, Warsztaty poprawy wizerunku osobistego, warsztaty z doradcą zawodowym, warsztaty psychologiczne.

Największe sukcesy

Jedna z uczestniczek szkolenia Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych z elementami rehabilitacji podjęła pracę w szpitalu na oddziale rehabilitacji, gdzie została zauważona jako dobry pracownik i do dnia dzisiejszego pracuje zawodowo.
Wiele osób, które początkowo przychodziły do projektu sceptycznie nastawione po zakończeniu twierdziły, że to była jedna z lepszych decyzji w ich życiu żeby uczestniczyć w projekcie i że teraz będzie im brakowało zajęć i spotkań projektowych.

Największe porażki

brak

 
Jesteśmy Aktywni VII (2014) - podsumowanie PDF Drukuj Email

Logotyp zdjcie dobre kolor 500x80 kopia

Szkolenie 2014 200pxGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu w ostatnim roku realizacji projektu systemowego „Jesteśmy aktywni”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego objął wsparciem grupę ośmioosobową, w tym 6 kobiet i 2 mężczyzn. Jak co roku pierwszym zrealizowanym działaniem dla całej grupy było indywidualne i grupowe poradnictwo psychologiczne w wymiarze 15 godzin zajęć oraz poradnictwo doradcy zawodowego w wymiarze 16 godzin. Panie uczestniczyły w szkoleniu zawodowym Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i elementami języka niemieckiego zaś Panowie ukończyli szkolenie zawodowe „Magazynier z obsługą wózków jezdniowych z napędem silnikowym”.

Więcej…
 
Bal Seniora 2014 PDF Drukuj Email

IMG 0770 200

Bal Seniora 2014

W sali bankietowej zabytkowego Pałacu w Rymaniu odbył się tradycyjny Bal Seniora, zorganizowany przez działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Klub Seniora "Pod Aniołami" .

 

Więcej…
 
Bal Seniora 2014 - rozkład jazdy autobusu PDF Drukuj Email

Bal 2014 autobusy 500- Kliknij na plakat aby powiększyć -

 

 
Bal Seniora 2014 - zaproszenie PDF Drukuj Email

Bal Seniora 2014 plakat 500

- Kliknij na plakat aby powiększyć -

 
Wycieczka po Pomorzu Zachodnim - podsumowanie PDF Drukuj Email

Pomorze zachodnie 2014 015 250Piękna Polska cała….

 

     Nasi seniorzy , jak wszyscy wiedzą to wielcy obierzyświaty i tym razem korzystając jeszcze z ostatnich letnich dni wakacji wyruszyli na jednodniową wycieczkę po Pomorzu Zachodnim zwiedzanie zaczęliśmy od Trzebiatowa gdzie uczestniczyliśmy we mszy Św. W kościele Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny, chyba nie wszyscy wiedzą, że jest to sanktuarium maryjne, potem zwiedziliśmy Pałac w Trzebiatowie, by później kierować się już w stronę morza, zobaczyliśmy  na brzegu rybackie łodzie, zwiedziliśmy latarnie morską w Niechorzu , muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu , zobaczyliśmy również ruiny kościółka w Trzęsaczu. Podziwialiśmy w oddali strome nadmorskie wzgórza - to typowy widok w Międzyzdrojach, znaleźliśmy również Promenadę Gwiazd.  Na koniec udaliśmy się do Kamienia Pomorskiego gdzie miedzy innymi wysłuchaliśmy koncertu organowego. Wycieczka udana, humory dopisywały i już dziś myślimy o następnych wojażach a gdzie tym razem to czas okaże…

Zobacz zdjęcia
 
Uwaga - wnioski na posiłki 2014 PDF Drukuj Email

uwaga

 

UWAGA RODZICE !!!

 

PRZYPOMINAMY O SKŁADANIU WNIOSKÓW NA POSIŁKI W MIESIĄCU SIERPNIU.

 
Wycieczka po Pomorzu Zachodnim PDF Drukuj Email

trzesacz ruiny 200,,Cudze chwalicie swego nie znacie” Przewodnik

Nasi seniorzy to , jak wszyscy wiedzą wielcy obierzyświaty i tym razem korzystając jeszcze z ostatnich letnich dni wakacji wyruszymy na jednodniową wycieczkę po Pomorzu Zachodnim nasze zwiedzanie zaczniemy od Trzebiatowa gdzie odwiedzimy kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny, chyba nie wszyscy wiedzą, że jest to sanktuarium maryjne, potem zwiedzimy Pałac w Trzebiatowie, by później kierować się już w stronę morza, zobaczyć na brzegu rybackie łodzie, zwiedzić latarnie morską w Niechorzu, nie zapomnijmy przed wejściem na latarnię o lornetkach, zwiedzimy muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu , zobaczymy również ruiny kościółka w Trzęsaczu. Będziemy podziwiać w oddali strome nadmorskie wzgórza - to typowy widok w Międzyzdrojach, udamy się spacerkiem do żubrów, znajdziemy również Promenadę Gwiazd. Znawcy twierdzą, że takiego piasku jak tutejszy nie ma na całym polskim wybrzeżu Bałtyku - drobny, czysty, złocisty, po prostu piasek nad piaski! Jednak  Wiele atrakcji zaplanowałam dla Was Kochani Seniorzy, że na plażowanie może nam nie starczyć czasu, ale drogie Panie kapelusze i okulary przeciwsłoneczne zabierzcie… Na koniec udamy się do Kamienia Pomorskiego gdzie miedzy innymi wysłuchamy koncertu organowego. Wycieczka planowana jest na 27 sierpnia 2014r. Zapisy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu do 25 sierpnia.

Kierownik GOPS dziś zaprasza na kolejne spotkania i wyjazd seniorów z Gminy Rymań.

 
Zajęcia w Klubie Seniora PDF Drukuj Email

aniol 1 lewyDrodzy Seniorzy czas zacząć zajęcia w Klubie Seniora „Pod Aniołami”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów na pierwsze zajęcia, które odbędą się 26.08.2013r. o godzinie 15:00 w Klubie Seniora „Pod Aniołami” ul. Sportowa 1.

Koniec wakacji :)

Kierownik GOPS
Aldona Więcek

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 24

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?