Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
ASOS - zajęcia sportowo-rekreacyjne PDF Drukuj Email

Logo ASOS 2015 500px

orliki 300

GminnyOśrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ekorozwoju wsi Gorawino realizuje projekt pod nazwą „ Aktywni Seniorzy-Wielkich Przygód Amatorzy”  w ramach Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS), Priorytet 2 Aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz – i międzypokoleniową, Działanie wiodące Aktywność fizyczna osób starszych, aktywność turystyczno – rekreacyjna osób starszych.  Serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-III do uczestnictwa wspólnie z Seniorami w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, prowadzonych przez instruktorów na kompleksie Orlik  przy ul. Szkolnej w Rymaniu. Pierwsze zajęcia odbędą się 26 maja od godz. 16.00 do 18.00. Są to różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe m.in. z zakresu mini-piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego - w zależności od liczby osób zainteresowanych daną dyscypliną sportu. Ogólnodostępne i nieodpłatne zajęcia odbywają się  raz w miesiącu:  we wtorki w godzinach 16.00-18.00. serdecznie zapraszamy!

 
Aktywni Seniorzy – Wielkich Przygód Amatorzy PDF Drukuj Email

ASOS 2015 ogloszenie 500

- POBIERZ -

 
Stypendia dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym PDF Drukuj Email

Stypendia SPES - plakat 500

Informacje Stypendia SPES - pobierz

Informacje oraz składanie wniosków na stronie: www.spes.org.pl/stypendia

 
Seniorzy na Lotnisku w Świdwinie PDF Drukuj Email

DSC09968 200W lutym 2015 roku Seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu odwiedzili Jednostkę Wojskową w Świdwinie. Wizyta w jednostce i na lotnisku była wielką atrakcją dla naszych seniorów. Seniorzy z zainteresowaniem obejrzeli salę tradycji, wystawę samolotów. Z sentymentem wspominali dawne czasy, mogli zobaczyć start i przylot samolotów, usłyszeli bardzo dużo na temat pracy pilotów, mogli sami zobaczyć i porozmawiać z pilotami, którzy próbowali swych sił na symulatorze lotu.

Więcej…
 
Pomoc w formie jabłek PDF Drukuj Email

Jablka

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu informuje, że osoby korzystające aktualnie ze środków pomocy społecznej i zainteresowane uzyskaniem pomocy w formie jabłek, wydawanych przez PCK w Kołobrzegu - winny zgłaszać się do Ośrodka w celu odbioru stosownego skierowania. Dla osób, które nie korzystały ze świadczeń pomocy społecznej, wydawane będą do wypełnienia formularze oświadczeń o uzyskiwanych dochodach i ilości członków rodziny. Musi być spełniony warunek kryterium dochodowego (osoba samotna 813 zł, w rodzinie na osobę – 684 zł).

Jabłka będą wydawane w dniu 04.03.2015 r. o godz. 9:00 – 13:00
w Magazynie ,,SEZAM” na ul. Unii Lubelskiej 33. 78-100 Kołobrzeg.

Wymagane dokumenty:
1. Dowód osobisty,
2. Skierowanie z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rymaniu.

 

 
Ogłoszenie - przyjmowanie interesantów PDF Drukuj Email

Godziny pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Rymaniu:
7.15 - 15.15 (poniedziałek - piątek).

 

UWAGA !

Przyjmowanie interesantów od poniedziałku do czwartku
od 7.15 - 15.15 w piątek od 7.15 - 10.00.

 

Kierownik GOPS - Pani Aldona Więcek w sprawie skarg i wniosków przyjmuje w każdy poniedziałek w godzinach  od 9.00 do 12.00.

 
Program "Pomoc żywnościowa" PDF Drukuj Email

Dary art. zywnosciowe 200Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu informuje, że osoby korzystające aktualnie ze środków pomocy społecznej i zainteresowane uzyskaniem pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2014 - winny zgłaszać się do Ośrodka w celu odbioru stosownego skierowania. Dla osób, które nie korzystały ze świadczeń pomocy społecznej, wydawane będą do wypełnienia formularze oświadczeń o uzyskiwanych dochodach i ilości członków rodziny.

Obecnie organizacją, która zajmuje się wydawaniem pomocy żywnościowej jest PCK w Koszalinie

 
Wigilia u Seniorów 2014 PDF Drukuj Email

podsumowanie 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W Rymaniu, w siedzibie Klubu Seniora „Pod Aniołami”, odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Uczestniczyła w nim liczna grupa Seniorów oraz zaproszeni goście, wśród których byli m.in. przedstawiciele Urzędu Gminy z Wójtem i Przewodniczącym Rady Gminy, przedstawiciele Domu Rodzinnego „Rafael” w Dębicy oraz spora grupa osób starszych, nie zrzeszonych w Klubie Seniora,  z terenu Gminy Rymań.

Więcej…
 
Na pomoc Ukrainie PDF Drukuj Email

ciezarowki

,, Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”    

                           -Jan Paweł II

P R O Ś B A

 Mając na uwadze organizowaną na terenie województwa zachodniopomorskiego akcję humanitarną dla ludności z obwodów ługańskiego i donieckiego objętych działaniami wojennymi. Kierownik i pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz uczestnicy Klubu Seniora ,,Pod Aniołami” w Rymaniu organizują zbiórkę artykułów-odzieży zimowej, artykułów higienicznych dla dzieci oraz żywności z długim terminem przydatności. Wszystkie rzeczy można przynosić i składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu do 31 stycznia 2014roku.Wszystkie rzeczy i produkty otrzymane od Darczyńców będą następnie przekazane domom dziecka, ośrodkom wychowawczym za pośrednictwem Związku Ukraińców w Polsce oddział w Szczecinie oraz Caritas Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Grekokatolickiego. Apelujemy do Naszych mieszkańców o dobrosąsiedzką pomoc, szczególne, że możemy w miarę naszych możliwości dać troszkę radości dzieciom z Ukrainy w tym czasie Bożonarodzeniowym.

                                                                                   Z poważaniem
                                                                               Aldona Więcek
                                                                                 Kierownik GOPS

Najpilniejsze potrzeby:
1.Odzież nowa: kurtki zimowe dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat, swetry i rajtuzy dziecięce, dresy i skarpety zimowe, buty zimowe ( rozmiary 26-39)
2.
Artykuły higieniczne dla dzieci: chusteczki pielęgnacyjno-nawilżające, pampersy.
3.
Żywność: makaron, ryż, kasza jęczmienna, gryczana, manna.

Załączniki:
Pismo organizatora akcji humanitarnej - pobierz
Pismo Wojewody Zachodniopomorskiego - pobierz

OFIARY MOŻNA WPŁACAĆ NA KONTO
Caritas Diecezji Wrocławsko – Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego
Pl. Bpa Nankiera 15a, 50-140 Wrocław
nr 43 1020 5242 0000 2202 0117 7948
tytułem – „POMOC UA

 
Debata na temat bezpieczeństwa Seniora - 09.12.2014 PDF Drukuj Email

DSC09248 200Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

9 grudnia 2014 r. w siedzibie Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu, działającego przy GOPS Gminy Rymań, odbyła się debata społeczna, której organizatorem była Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu. Temat debaty to:  „Bezpieczny Senior w miejscu zamieszkania ”. W debacie udział wzięli m.in. przedstawiciele  Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu , Państwowej Straży Pożarnej w Kołobrzegu , Straży Miejskiej w Gościnie ,  władz samorządowych z Gminy Rymań oraz Seniorzy z Gminy Rymań i Siemyśl. Spotkanie miało  na celu przeciwdziałanie zagrożeniom na jakie narażone są osoby starsze. Obecni na debacie byli: Komendant Wojewódzki Policji insp. Jarosław Sawicki  , Komendant Powiatowy Policji w Kołobrzegu insp. Waldemar Trzciński, Komendant Powiatowy Straży Pożarnej mł. bryg. mgr inż. Mieczysław Burzyński, Komendant Straży Miejskiej w Gościnie Mirosław Zalewski, Wójt Gminy Rymań Mirosław Terlecki.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 26

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?