Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
Rozkład jazdy autobusu - Wigilia 2014 PDF Drukuj Email

Wigilia 2014 rozklad jazdy 500- Kliknij na plakat aby powiększyć -

 
Kurs pierwszej pomocy w Klubie Seniora 2014 PDF Drukuj Email

Pierwsza pomoc 4373 200Członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami”, dzięki dużej życzliwości Pana Szymona Kozłowskiego, zostali  przeszkoleni po raz drugi w udzielaniu pierwszej pomocy. Jak ważne jest takie szkolenie  nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy z nas może w swoim życiu znaleźć się czasami w sytuacji w której może będzie musiał  udzielić pierwszej pomocy, ratując komuś życie lub zdrowie. A takie szkolenie każdy z nas powinien przejść, nie ważne ile ma lat, ważne byśmy w sytuacji ratowania umieli pomóc osobie poszkodowanej.   Szkolenie odbyło się w listopadzie br., w siedzibie Klubu Seniora w Rymaniu, a prowadził je w sposób bardzo ciekawy i z wielką charyzmą  p. Szymon Kozłowski, członek Polskiej Grupy Ratownictwa Medycznego.

Więcej…
 
Debata Społeczna 2014 PDF Drukuj Email

Logo policja

DEBATA SPOŁECZNA 2014

 DECYDUJMY WSPÓLNIE

 

KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W KOŁOBRZEGU ZAPRASZA

MIESZKAŃCÓW GMINY RYMAŃ

DO UDZIAŁU W DEBACIE SPOŁECZNEJ DOTYCZĄCEJ BEZPIECZEŃSTWA OSÓB STARSZYCH

W SPOTKANIU UDZIAŁ WEZMĄ M.IN.: PRZEDSTAWICIELE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH

DEBATA ODBĘDZIE SIĘ

W DNIU 9 GRUDNIA 2014 R.

O GODZ. 16:30

W KLUBIE SENIORA W RYMANIU PRZY UL. SPORTOWEJ 1

 
Harmonogram zajęć - Grudzień 2014 PDF Drukuj Email

ZAJĘCIA KLUBU SENIORA ,,Pod ANIOŁAMI” w RYMANIU
w m-cu GRUDNIU 2014 r.

Wszystkich seniorów powyżej 60 roku życia serdecznie

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA !!!

 

HARMONOGRAM ZAJĘĆ Grudzień 2014 - Kliknij!

 
Wigilia 2014 PDF Drukuj Email

Wigilia 2014 500px- Kliknij na plakat aby powiększyć -

 
Pieczenie ciasteczek PDF Drukuj Email

Pieczenie ciasteczek 2014 500

 
Wnioski na dofinansowanie posiłków w 2015 r. PDF Drukuj Email

OGŁOSZENIE !!!      OGŁOSZENIE !!!      OGŁOSZENIE !!!

stolowka

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu przypomina rodzicom o składaniu wniosków w grudniu na dofinansowanie posiłków dla dzieci dożywianych w szkole.

 

 
Zbliża się zima 2014 PDF Drukuj Email

bezdomny zima 200

Zbliża się zima.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz w trosce o dobro osób wymagających wsparcia Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu kieruje apel do mieszkańców gminy Rymań o zwrócenie uwagi na trudną sytuację tych, którzy są szczególnie narażeni na skutki złych warunków atmosferycznych. Wzmożonym zainteresowaniem obdarzone powinny zostać osoby chore, samotne, starsze, a także bezdomne, przebywające w miejscach niezapewniających odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania ( klatkach schodowych, pustostanach).

Więcej…
 
Anioły we Włoszech… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Aldonę Więcek   

Wlochy 2014 041 200px

To czy marzenia się spełniają zależy w dużej mierze od nas. Marzenia Seniorów, jak sami zobaczycie, spełniają się każdego roku. Tym razem Seniorzy z Klubu Seniora,, Pod Aniołami” zwiedzili słoneczną Italię. We włoskich miastach nudzić się nie można. Odkryliśmy kraj tak różnorodny, tak napełniony piękną przyrodą i zabytkami, że chyba każdy kto był we Włoszech przyzna mi racje, że dokładne poznanie tego kraju zajęłoby każdemu z nas całe życie. Seniorzy zaś chcieli odkryć jak najwięcej miejsc, w jak najkrótszym czasie i chyba im się to udało. Oprócz pięknej przyrody, przepięknych miejscowości kraj ten słynie ze znakomitego wina i wybornej kuchni. I tym razem Seniorzy pokochali kuchnię włoską tak mocno, że każdy, jak tylko był czas wolny dokonywał zakupów kulinarnych, poczynając od zakupów przypraw, oliwy, wina, suszonych pomidorów, past i oczywiście makaronów w przeróżnym gatunku i postaci… Nie jeden z klubowiczów tak zakochał się w daniach z makaronu, że prosił o dokładki w czasie spożywanych kolacji.

Więcej…
 
Podsumowanie realizacji projektu systemowego „JESTEŚMY AKTYWNI” w latach 2008-2014 PDF Drukuj Email

Logotyp zdjcie dobre kolor 500x80 kopia

Wyszczególnienia / Partnera Nazwa Partnera: GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W RYMANIU
Środki finansowe otrzymane w okresie 2008-2014 z WUP 681 190,53 zł
Ilość uczestników objętych działaniami w projekcie 2008-2014 101 OSÓB, W TYM 85 KOBIET I 16 MĘŻCZYZN
Ilość osób pracujących od 2008 do 2014 w instytucji nad projektem 9, W TYM 5 PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH, 1 KIEROWNIK OŚRODKA, 2 OSOBY PRACUJĄCE PRZY OBSŁUDZE KSIĘGOWEJ, 1 INFORMATYK
Ilość uczestników projektów która podjęła zatrudnienie po ukończeniu udziału w projekcie 43 osoby, które podjęły zatrudnienie w okresie 6 m-cy po zakończeniu projektu (42,57 % osób przeszkolonych) (DANE Z LAT 2008-2013)
Ilość szkoleń jaka została przeprowadzona przez partnerów projektu dla uczestników 2008-2014 oraz wymienić jakie to były szkolenia.

Rok 2008: Szkolenie kucharz – garmażer, Obsługa kas fiskalnych, Warsztaty z Radcą Prawnym, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne

Rok 2009: Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych z elementami rehabilitacji, Warsztaty z Radcą Prawnym, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne

Rok 2010: Ogrodnik terenów zielonych z elementami bukieciarstwa, Pokojowa z elementami języka niemieckiego, Kurs fryzjersko – kosmetyczny ze stylizacją paznokci, ABC Przedsiębiorczości, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne, Warsztaty z Doradcą Rodzinnym,

Rok 2011: Pokojowa z językiem niemieckim, Kurs kucharz – garmażer, Warsztaty poprawy wizerunku osobistego, Warsztaty umiejętności wychowawczych, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne,

Rok 2012: Bukieciarstwo, Kurs konserwator budynków z uprawnieniami elektroenergetycznymi do 1 kV, Szkolenie kompleksowa obsługa przyjęć okolicznościowych, Warsztaty tworzenia biżuterii, Warsztaty poprawy wizerunku osobistego, Warsztaty zarządzania budżetem domowym, Wyjazdowe warsztaty umiejętności wychowawczych, Warsztaty z doradcą zawodowym, Warsztaty psychologiczne

Rok 2013: Obsługa kas fiskalnych z elementami języka niemieckiego, Konserwator budynków z uprawnieniami SEP, kurs Kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym, kurs Kucharz – Garmażer z elementami obsługi przyjęć okolicznościowych, warsztaty poprawy wizerunku osobistego, warsztaty gospodarowania budżetem domowym, Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, warsztaty z doradcą zawodowym, warsztaty psychologiczne,
Rok 2014: Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i elementami języka niemieckiego, Magazynier z obsługą wózków jezdniowych z napędem silnikowym, Kurs pierwszej pomocy pediatrycznej dla rodziców, weekendowy kurs kulinarny, Warsztaty poprawy wizerunku osobistego, warsztaty z doradcą zawodowym, warsztaty psychologiczne.

Największe sukcesy

Jedna z uczestniczek szkolenia Opiekun osób starszych i niepełnosprawnych z elementami rehabilitacji podjęła pracę w szpitalu na oddziale rehabilitacji, gdzie została zauważona jako dobry pracownik i do dnia dzisiejszego pracuje zawodowo.
Wiele osób, które początkowo przychodziły do projektu sceptycznie nastawione po zakończeniu twierdziły, że to była jedna z lepszych decyzji w ich życiu żeby uczestniczyć w projekcie i że teraz będzie im brakowało zajęć i spotkań projektowych.

Największe porażki

brak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 25

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 73 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?