Strona Główna
Strona główna GOPS Rymań
Bal Seniora 2014 PDF Drukuj Email

IMG 0770 200

Bal Seniora 2014

W sali bankietowej zabytkowego Pałacu w Rymaniu odbył się tradycyjny Bal Seniora, zorganizowany przez działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Klub Seniora "Pod Aniołami" .

 

Więcej…
 
Bal Seniora 2014 - rozkład jazdy autobusu PDF Drukuj Email

Bal 2014 autobusy 500- Kliknij na plakat aby powiększyć -

 

 
Bal Seniora 2014 - zaproszenie PDF Drukuj Email

Bal Seniora 2014 plakat 500

- Kliknij na plakat aby powiększyć -

 
Wycieczka po Pomorzu Zachodnim - podsumowanie PDF Drukuj Email

Pomorze zachodnie 2014 015 250Piękna Polska cała….

 

     Nasi seniorzy , jak wszyscy wiedzą to wielcy obierzyświaty i tym razem korzystając jeszcze z ostatnich letnich dni wakacji wyruszyli na jednodniową wycieczkę po Pomorzu Zachodnim zwiedzanie zaczęliśmy od Trzebiatowa gdzie uczestniczyliśmy we mszy Św. W kościele Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny, chyba nie wszyscy wiedzą, że jest to sanktuarium maryjne, potem zwiedziliśmy Pałac w Trzebiatowie, by później kierować się już w stronę morza, zobaczyliśmy  na brzegu rybackie łodzie, zwiedziliśmy latarnie morską w Niechorzu , muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu , zobaczyliśmy również ruiny kościółka w Trzęsaczu. Podziwialiśmy w oddali strome nadmorskie wzgórza - to typowy widok w Międzyzdrojach, znaleźliśmy również Promenadę Gwiazd.  Na koniec udaliśmy się do Kamienia Pomorskiego gdzie miedzy innymi wysłuchaliśmy koncertu organowego. Wycieczka udana, humory dopisywały i już dziś myślimy o następnych wojażach a gdzie tym razem to czas okaże…

Zobacz zdjęcia
 
Uwaga - wnioski na posiłki 2014 PDF Drukuj Email

uwaga

 

UWAGA RODZICE !!!

 

PRZYPOMINAMY O SKŁADANIU WNIOSKÓW NA POSIŁKI W MIESIĄCU SIERPNIU.

 
Wycieczka po Pomorzu Zachodnim PDF Drukuj Email

trzesacz ruiny 200,,Cudze chwalicie swego nie znacie” Przewodnik

Nasi seniorzy to , jak wszyscy wiedzą wielcy obierzyświaty i tym razem korzystając jeszcze z ostatnich letnich dni wakacji wyruszymy na jednodniową wycieczkę po Pomorzu Zachodnim nasze zwiedzanie zaczniemy od Trzebiatowa gdzie odwiedzimy kościół Macierzyństwa Najświętszej Marii Panny, chyba nie wszyscy wiedzą, że jest to sanktuarium maryjne, potem zwiedzimy Pałac w Trzebiatowie, by później kierować się już w stronę morza, zobaczyć na brzegu rybackie łodzie, zwiedzić latarnie morską w Niechorzu, nie zapomnijmy przed wejściem na latarnię o lornetkach, zwiedzimy muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu , zobaczymy również ruiny kościółka w Trzęsaczu. Będziemy podziwiać w oddali strome nadmorskie wzgórza - to typowy widok w Międzyzdrojach, udamy się spacerkiem do żubrów, znajdziemy również Promenadę Gwiazd. Znawcy twierdzą, że takiego piasku jak tutejszy nie ma na całym polskim wybrzeżu Bałtyku - drobny, czysty, złocisty, po prostu piasek nad piaski! Jednak  Wiele atrakcji zaplanowałam dla Was Kochani Seniorzy, że na plażowanie może nam nie starczyć czasu, ale drogie Panie kapelusze i okulary przeciwsłoneczne zabierzcie… Na koniec udamy się do Kamienia Pomorskiego gdzie miedzy innymi wysłuchamy koncertu organowego. Wycieczka planowana jest na 27 sierpnia 2014r. Zapisy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu do 25 sierpnia.

Kierownik GOPS dziś zaprasza na kolejne spotkania i wyjazd seniorów z Gminy Rymań.

 
Zajęcia w Klubie Seniora PDF Drukuj Email

aniol 1 lewyDrodzy Seniorzy czas zacząć zajęcia w Klubie Seniora „Pod Aniołami”. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych seniorów na pierwsze zajęcia, które odbędą się 26.08.2013r. o godzinie 15:00 w Klubie Seniora „Pod Aniołami” ul. Sportowa 1.

Koniec wakacji :)

Kierownik GOPS
Aldona Więcek

 
Karta Dużej Rodziny PDF Drukuj Email

Karta Duzej Rodziny

KARTA DUŻEJ RODZINY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu informuje, że od dnia 16 czerwca 2014 r. można składać wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny.

 

CZYM JEST KARTA DUŻEJ RODZINY?

Karta Dużej Rodziny jest jednym z instrumentów realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych. Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju.

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom, w którym rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. 

Zniżki mogą oferować nie tylko instytucje publiczne, ale również przedsiębiorcy prywatni. Przystępując do programu zyskują prawo do posługiwania się znakiem „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny”.

Kartę przyznaje wójt gminy Rymań na wniosek członka rodziny wielodzietnej.

Więcej…
 
Senioriada w Siemyślu - 08.06.2014 PDF Drukuj Email

DSC06402-001 200x150Artykuł ze strony : http://www.gorawino.net
Autor: Jolanta i Tadeusz Dach

W niedzielę, 8 czerwca, w Siemyślu odbyła się I Biesiada Integracyjna Osób Starszych (50 +), z terenu gmin Dygowo, Rymań, Siemyśl, Ustronie Morskie.

Przyjechały Kluby Seniora z w/w gmin, ale były również osoby spoza nich. Na scenie odbywały się zespołów : Dygowianki, Dąbrówka, Klubu Seniora „Pod Aniołami” , Klubu Seniora „Złota Jesień”. Jednak największy aplauz zgromadzonych wzbudził występ Wójta Gminy Dygowo, który wraz z „Dygowiankami”, a w towarzystwie wójtów z Rymania oraz Siemyśla, odśpiewał piosenkę o „Koperku”.

Więcej…
 
POMAGAMY NASZYM RODAKOM PDF Drukuj Email

SAM 7342 200

POMAGAMY NASZYM RODAKOM

Kierownik i Pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Seniorzy z Klubu Seniora „Pod Aniołami” w Rymaniu zorganizowali zbiórkę pieniędzy z przeznaczeniem na zakup słodyczy i pomocy naukowych dla polskich dzieci z Domu Dziecka w Wilnie oraz słodyczy dla polskich Seniorów z Klubu Weteranów „Wilia” i Seniorów z Klubu Nauczyciela Seniora w Wilnie. Z zebranych środków udało się zrobić 2 duże paczki, które do naszych rodaków trafią za pośrednictwem biura turystycznego ”EURO-TOURS”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pamiętają o swoich rodakach i które z chęcią wsparły akcję swoimi datkami i pomocą . Wierzymy, że los drugiego człowieka wielu z nas nie jest obojętny. Plakat slodycze Wilno

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 24

Szukaj

BIP GOPS

Centralizacja VAT

UWAGA !!!
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rymaniu zwraca się z prośbą, aby od dnia 1 stycznia 2017 r. związku z centralizacją podatku VAT faktury, rachunki i noty księgowe były wystawiane na Gminę Rymań wg następującego wzoru:

Nabywca:
Gmina Rymań
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ
NIP 671-18-08-627

Odbiorca:
GMINNY OŚRODEK POMOCY
SPOŁECZNEJ w RYMANIU
ul. Szkolna 7
78-125  RYMAŃ

Ponadto informujemy, że pomimo w/w zmiany adres do korespondencji pozostaje bez zmian, dokumenty księgowe  należy przedkładać jak dotychczas w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rymaniu (ul. Szkolna 7, 78-125 Rymań).

Podziękowania

Podziekowanie Jestesmy Aktywni px190
Statuetka PATRON 190px

Foto prezentacja

Goście Online

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

Ankieta

Jakie problemy społeczne występujące w Gminie Rymań są wg Państwa najpilniejsze do rozwiązania?